RSS not configured

Facebook
RSS

Kawa Senseo – potrzeba matką wynalazków

Komentowanie nie jest możliwe
sty - 19 - 2017
admin

Kawa towarzyszy ludzkości od zarania dziejów. Owoce kawowca docenione zostały w Etiopii w I tysiącleciu p.n.e., gdzie przyrządzano je z dodatkiem masła i soli. Nie była ona uprawiana w tym czasie na szeroką skalę, a dopiero na przełomie wieku XIII i XIV, kiedy jej ziarna zostały przywiezione do Jemenu, odkryto jej ogromny potencjał.

Obecnie kawa jest nieodzownym elementem spotkań towarzyskich i biznesowych, jednak jej sposób parzenia przeszedł ogromną metamorfozę, czego przykładem jest kawa w saszetkach. Jej aromat oraz smak zamknięty został w bibule filtracyjnej i tak powstała wygodna i praktyczna forma tego niezwykle cennego napoju.

Kawa Pads dziełem firm Philips i Douwe Egberts

Nowoczesna technologia pozwoliła wykorzystać bezcenne ziarna kawowca przy produkcji wyjątkowych saszetek, w których znajduje się zmielona kawa przeznaczona do przyrządzania jej w ekspresie. Holenderska firma Philips, czyli jeden z liderów w dziedzinie technologii, który koncentruje się na projektowaniu i tworzeniu nowoczesnych urządzeń RTV/AGD, we współpracy z producentem kawy Douwe Egberts pochodzącym również z tego samego kraju w 2001 roku opracowali zaawansowany system Senseo. Polega on na parzeniu kawy w saszetkach. Swoich pierwszych zwolenników zyskał w krajach beneluxu, a wkrótce również w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Austrii, Danii, Stanach Zjednoczonych, aż w końcu kawa pads ogarnęła cały świat. Philips z dumą podkreśla, iż do 2005 roku sprzedał aż 10 milionów ekspresów philips senseo, a w kolejnych latach sukces mnożył się w niewyobrażalnym tempie.

Każdy kolejny rok związany był z pojawianiem się kolejnych modeli ekspresów senseo. Było to sprzężone z dużym zainteresowaniem kawą senseo. Nic zatem dziwnego, że zarówno klienci prywatni, jak też biznesowi często pytają o sprzęty, które pozwoliły im na przygotowanie właśnie takiego rodzaju kawowego napoju.

7 gram esencji głębokiego smaku i aromatu

Saszetki pads to zmielone ziarna kawy zamknięte w bibule filtracyjnej. Wydawałoby się, iż nie jest to nic odkrywczego, jednak nikt wcześniej przed firmami Philips i Douwe Egberts nie podjął się opracowania tak wyjątkowego systemu. Każda saszetka wyróżnia się podobną gramaturą kawy, czyli ok. 7 gram. Mogą one mieć jednak różną średnice, zatem warto wcześniej zapoznać się z możliwościami naszego ekspresu. Precyzyjne dawkowanie kawy pozwala osiągnąć jej powtarzalny smak, a zatem bez względu na to, który raz jest ona przez nas przyrządzana, zawsze będzie się charakteryzowała tym, co cenimy w niej najbardziej – intensywnością smaku, aromatem i smakiem.

Comments are closed.

Kobieca inicjatywa w

Dla chłopaka, który nie ma dziewczyny, kobieca inicjatywa w związku ...